Miroslav Lipovský a Igor Bobček v Skalici

Autor: hk36 |


Prichádza brankár a obranca

Po deviatich rokoch sa do rodnej Skalice vracia brankár Miroslav Lipovský. Prichádza zo Spišskej Novej Vsi a opačným smerom putuje Zdenko Kotvan. Miro naposledy obliekal skalický dres v sezóne 2002/2003, následne pôsobil v Liptovskom Mikuláši a po krátkej anabáze v druhej najvyššej ruskej súťaži v Leninogorsku sa vrátil na Slovensku do Nitry, Žiliny, Košíc a Popradu. Minulú sezónu strávil v Dánskom Frederikshavn a súčasnú sezónu začal už v spomínanej Spišskej Novej Vsi.

Obranca Igor Bobček prichádza do Skalice na mesačnú skúšku s opciou do konca sezóny. Posledným Igorovým pôsobiskom bol maďarský Miskolc. Vo svojej kariére už pôsobil v slovenských kluboch Trenčín, Nitra Martin či Žilina a v zahraničí strávil niekoľko sezón v nižších súťažiach v Poľsku, Česku, Nemecku, Rakúsku či USA.

„S Mirom Lipovským sme sa o pôsobení v Skalici bavili už pred začiatkom súčasnej sezóny, k dohode však neprišlo a Miro nakoniec zakotvil v Spišskej Novej Vsi. Ubehlo pár mesiacov, situácia sa na oboch stranách zmenila a my sme radi, že sme s Mirom našli spoločnú reč. Počítame s ním aj do budúcnosti, a preto sme sa dohodli na zmluve na tri sezóny vrátane súčasnej. Predstava klubu, s ktorou sa Miro stotožňuje je, že sa časom zapojí aj do výchovy našich brankárov v mládežníckych kategóriách. Keďže by sme po príchode Lipovského mali troch brankárov, prišlo k dohode so Spišskou Novou Vsou na pôsobení Zdenka Kotvana práve u nich. Zdenko ja mladý brankár, ktorý potrebuje chytať a výkonnostne sa stále posúvať dopredu. Sme presvedčení, že v Spišskej dostane dostatok priestoru a do Skalice sa v budúcnosti vráti zasa o niečo skúsenejší. Čo sa týka Igora Bobčeka, ten prichádza na mesačnú skúšku a následne sa na základe jeho výkonov rozhodneme, či si uplatníme opciu do konca sezóny alebo sa jeho pôsobenie v Skalici po mesiaci skončí. Veríme však tomu, že má Igor dostatok skúseností na to, aby nás svojimi výkonmi presvedčil, že si predĺženie zmluvy zaslúži. Dôvodom, prečo sme sa rozhodli osloviť ďalšieho obrancu je fakt, že nás od začiatku sezóny trápia zranenia množstva hráčov zo základnej zostavy. Po tejto stránke si v Skalici takúto situáciu nepamätáme. Už takmer dva mesiace nie sme schopní postaviť na zápas kompletnú zostavu. Momentálne sú z obrancov zdraví len Vyrubalík, Jankovič a Jaborník. Ostatní sú buď zranení alebo so zranením nastupujú. Všetky tieto komplikácie samozrejme riešime, sme presvedčení, že to zvládneme a veríme, že s blížiacim sa play-off sa nám hráči budú postupne vracať do základnej zostavy a na kľúčové boje sezóny budeme stopercentne pripravení.“ To sú slová generálneho manažéra Petra Srnca k tomu, čo sa v Skalici udialo počas reprezentačnej prestávky.

 


Anketa - Hlasovanie už skončilo